Spotkanie konsultacyjne mieszkańców Osiedla KORTOWO dotyczące przygotowania wniosków do OBO 2024

Szanowni Mieszkańcy Osiedla KORTOWO

W imieniu Rady Osiedla Kortowo serdecznie zapraszam na spotkanie konsultacyjne dotyczące przygotowania wniosków do OBO 2024.

Spotkanie rozpocznie się 27 stycznia 2024 roku o godzinie 9:00 w siedzibie RO Kortowo w Olsztynie przy ulicy Prawocheńskiego nr 11 (zaplecze sklepu Społem)

Z poważaniem
Przewodniczący RO
Tadeusz Zabolewicz

Harmonogram spotkań Rady Osiedla w I kwartale 2024 roku

Zebrania Rady Osiedla Kortowo w I kwartale 2024 roku odbędą się 13.01.2024 oraz 10.02.2024 o godz. 10:00 w siedzibie RO przy ul. Prawocheńskiego 11 (zaplecze sklepu Społem).
Dyżury dla mieszkańców pełnimy w tych samych dniach w godzinach 10.00-11.00. Wszelkie sprawy związane z Osiedlem Kortowo prosimy również kierować bezpośrednio do przewodniczącego lub vice-przewodniczącego RO Kortowo droga telefoniczną lub mailową (patrz skład RO Kortowo).

Rada Osiedla Kortowo

UWAGA MIESZKAŃCY OSIEDLA KORTOWO Rusza II edycja Programu „Ciepłe Mieszkanie”

Szczegóły programu na załączonym plakacie.

RO Kortowo

Pliki: 

Zebrania Rady Osiedla Kortowo do końca 2023

Szanowni Mieszkańcy Osiedla Kortowo,

Zebrania Rady Osiedla Kortowo do końca 2023 roku odbędą się 8.listopada oraz 13. grudnia o godz. 17:00 w siedzibie RO przy ul. Prawocheńskiego 11 (zaplecze sklepu Społem).

Dyżury dla mieszkańców pełnimy w tych samych dniach w godzinach 17.00-19.00. Wszelkie sprawy związane z Osiedlem Kortowo prosimy również kierować bezpośrednio do przewodniczącego lub vice-przewodniczącego RO Kortowo droga telefoniczną lub mailową (patrz skład RO Kortowo).

Rada Osiedla Kortowo

Olsztyński Budżet Obywatelski

OGŁOSZENIE

Rada Osiedla Kortowo zaprasza mieszkańców Osiedla
na spotkanie w dniu 08. lutego 2023 r. o godz. 17.00
w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Iwaszkiewicza 44.
Tematem spotkania będzie Olsztyński Budżet Obywatelski.
Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenie

Szanowni mieszkańcy Osiedla,
Rada Osiedla Kortowo informuje, że z powodu trwającej pandemii, do odwołania nie będą się odbywały stacjonarne comiesięczne zebrania w siedzibie Rady. W tym czasie prosimy o przesyłanie pism do Rady na adres: 10-710 Olsztyn, ul. Prawocheńskiego 11, a w sprawach pilnych prosimy o kontakt: tel. 603 850 443.
Pracujemy w trybie on-line i telefonicznie.
Można również kontaktować się z Dzielnicowym Policji, Panem Rafałem Kamińskim:tel. 887 876 145, siedziba: ul. Kapitańska 23 (nie ma już w Kortowie punktu przyjęć interesantów)
oraz z Dzielnicowym Straży Miejskiej, Panem Łukaszem Gricanem tel. 512 388 693.

Życzymy mieszkańcom wszystkiego dobrego w Nowym Roku, zdrowia, realizacji zamierzonych celów oraz szczęścia i radości.
Rada Osiedla Kortowo

UWAGA ZŁODZIEJE

Ostrzegamy Mieszkańców Osiedla Kortowo przed złodziejami. Ostatnio pojawili się na naszym Osiedlu proponując wykonanie prac ogrodowych, dostarczenie ziemi ogrodowej lub przedstawiając się jako osoby mieszkające na stancji u naszych sąsiadów, chcący pożyczyć jakiś sprzęt. Jednym z nich jest wysoki, szczupły mężczyzna o ciemnych włosach w wieku z wyglądu około 30 lat. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Wszelkie niepokojące Państwa sprawy prosimy zgłaszać do Dzielnicowego Rafała Kamińskiego - tel. 887 876 145
W załącznikach znajdziecie Państwo druki, na których można zgłaszać na policję wszelkie wykroczenia i przestępstwa.
Rada Osiedla Kortowo

Deklaracja - wywóz śmieci

Mieszkańcy Osiedla Kortowo,
w załączniku zamieszczamy deklarację wysokości opłaty za wywóz śmieci, ponieważ wiemy, że nie każdy mieszkaniec naszego Osiedla otrzymał ją do skrzynki pocztowej.
Deklarację można wypełnić komputerowo(jest edytowalna) lub ręcznie. Należy ją złożyć w Urzędzie Miasta do dnia 10.05.2021r.
W sprawie pomocy w wypełnieniu deklaracji proponujemy dzwonić do Wydziału Środowiska UM, tel. 89 50 60 685 lub 89 50 60 691
Rada Osiedla Kortowo

Infrormacja o przeznaczeniu nagrody Prezydenta Miasta - 50 000 zł za frekwencję wyborczą

Szanowni Mieszkańcy Kortowa.
Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i pomysły dotyczące przeznaczenia nagrody za frekwencję wyborczą.
Największym zainteresowaniem cieszył się projekt zainstalowania na osiedlu monitoringu. Po konsultacjach w Urzędzie Miasta Rada Osiedla podjęła decyzję o wyborze tego projektu. Niestety po dokładnej analizie okazało się, że zainstalowanie monitoringu nie jest możliwe ze względu na niewystarczające środki, jak również brak możliwości wykonania do końca 2020 roku.
Wiele ciekawych pomysłów również nie spełniało warunków - projekt musiał się mieścić w zadaniach własnych Gminy Olsztyn i miał być możliwy do realizacji w bieżącym roku.
W tej sytuacji możliwe było jedynie wyremontowanie jakiegoś fragmentu istniejącego chodnika.
Rada Osiedla wybrała remont chodnika przy ulicy Astronomów ze względu na bardzo zły stan chodników na tej ulicy. Zakres prac ustali Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w ramach przyznanych środków finansowych - 50 000zł.

BUDŻET OBYWATELSKI VIII EDYCJA

Mieszkańcy Osiedla Kortowo,
informujemy, że ruszyła VIII edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy z mieszkańców może złożyć swój wniosek z propozycją projektu osiedlowego i miejskiego. W tym roku limit budżetowy dla naszego osiedla wynosi
157 812 zł. Wnioski można składać do dnia 10.08.2020 r. Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie https://obo.olsztyn.eu/
Zachęcamy do składania wniosków.

Strony

Subscribe to Front page feed