Rada Osiedla Kortowo zaprasza mieszkańców na Rodzinny Festyn Osiedlowo-Parafialny w dniu 14. czerwca 2015 o godz. 12:00

RADA OSIEDLA KORTOWO www.osiedlekortowo.olsztyn.pl
PARAFIA ŚW. FRANCISZKA z Asyżu www.uwm.edu.pl/parafia/
oraz ERANOVA MIEJSCE KREATYWNEJ AKTYWNOŚCI www.eranova.pl
zapraszają na

XIV Rodzinny Festyn Osiedlowo – Parafialny połączony z Międzynarodowym Dniem Dziecka,
który odbędzie się 14. czerwca 2015 w godz. 12:00–15:30
na placu - parkingu przed Centrum Konferencyjnym w Kortowie.

UWAGA DZIECI!!

Główną atrakcją festynu dla Was z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka będą konkursy i zabawy, plac zabaw JUNGLE oraz możliwość przejażdżki tramwajem konnym do zwierzyńca. Z okazji Waszego Święta podczas festynu każdy otrzyma upominek. Czeka Was wiele atrakcji!!!

UWAGA MIESZKAŃCY!!

W atmosferze kontynuacji dobrych tradycji z lat poprzednich, również w tym roku odbędzie się „kiermasz ulicznych stoisk”. Każda ulica będzie mogła zaprezentować się na festynie poprzez wystawienie swojego stoiska (stół, ława, stragan itp.). Celem będzie pokazanie walorów ulicy i poznanie jej mieszkańców. Na stoisku mogą się znaleźć ciasta, kulinaria, domowe specjały, produkty związane z zawodem mieszkańców lub ich zamiłowaniem. Słowem wszystko, czym może pochwalić się każda ulica.
• Specjalnie powołana komisja dokona wyboru najbardziej atrakcyjnego pomysłu na stoisku i przyzna atrakcyjne nagrody dla zwycięzców .
• Stoiska zostaną przygotowane i poustawiane wokół sceny tak, aby tworzyły rodzaj
mini-miasteczka z nazwami osiedli i ulic.
• W naszym „miasteczku” obowiązywać będzie jedna waluta „Franciszek”, za którą będzie można nabyć kiełbaski, ciasta, napoje, usługi, produkty i inne specyfiki kiermaszowe proponowane przez mieszkańców naszych osiedli.
• Jak co roku pamiętamy o potrzebujących naszej pomocy – przeznaczamy pieniądze na cel charytatywny

Program festynu :
W programie:
 Zabawy i konkursy dla dzieci
 Dziecięcy Park Zabaw
 Kiermasz ulicznych stoisk
 Występ Ani Brody - surrealistyczna muzyka akustyczna, śpiew i cymbały
 Aukcje
 Zwierzyniec - wycieczka dla dzieci do Kortowa III
 Punkt informacyjny III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Drodzy Państwo! Skrzyknijcie się i przybądźcie całą ulicą na festyn, zaproście sąsiadów. Zachęcamy do udziału w festynie. Poczujmy się współgospodarzami tego przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że wspólne działania przyniosą wszystkim wiele radości. Zachęćmy siebie nawzajem, zintegrujmy się, kontynuujmy naszą tradycję osiedlowej zabawy i wspólnego biesiadowania.

Prosimy o zgłoszenie udziału stoiska ulicznego w festynie (przewidywana wielkość ,rodzaj aktywności) do pani Barbary Szpakowskiej – Bartyś pod nr telefonu: 664 807 240 celem rozplanowania stanowisk na placu festynowym.

Serdecznie zapraszamy